Bezprzewodowa maszynka do włosów. Na co zwracać uwagę?

Bezprzewodowa maszynka do włosów. Na co zwracać uwagę?

Maszynki do strzyżenia, wybór szeroki i głęboki. Z jednej strony poszukiwania rozpoczynają się, od patrzenia na ceny najbardziej rozpoznawalnych firm. Następnie porównujemy ceny, by znaleźć jak najtaniej wybrany model. Jest to podstawowy krok jaki zwykle jest wykonywany. W końcu, wiedza o maszynkach, funkcjach jest brana tylko z opisu producenta, a czasem z for internetowych.

Działanie to jest najczęstsze bo najprostsze, nie wymaga wiedzy, znajomości, bardzo często nie wiemy, czy mamy włosy suche, czy przetłuszczające się. Takie rzeczy, choć prozaiczne, mają ogromne znaczenie, gdyż strzygąc się w domowym zaciszu, często nie mamy elementów uzupełniających, a nawet popełniamy błędy przy goleniu.

Zwykle jest to spowodowane nawykami, często brakiem wiedzy, ale przede wszystkim tym, że nie zwracamy uwagi, ani nam nie zwraca się jej. Ludzie potrafią oceniać i robią zwykle to za plecami takiej osoby, dlatego dobrze jest mieć odrobinę samoświadomości.

Ocenę włosów można wykonać w kilka minut. Wystarczy je przeczesać, dzieląc na partie z przodu, z tyłu oraz po bokach i karku. Następnie użyć opuszków palców i przejechać nimi po skórze i po takim dotyku wiemy już, czy skóra jest sucha, czy ma skłonności do przetłuszczania się. Ma to wpływ bezpośrednio na włosy.

Włosy, które mają skłonność do wysychania, stają się twarde, często na brodzie widać ich sztywność. Strzyżenie i golenie takich włosów bez odpowiedniej wiedzy kończyć się będzie często podrażnieniami i tu użycie maszynek może powodować „przeoczenie” kilku włosków, które potrafią frustrować.

W przypadku włosów, które przetłuszczają się bardzo ważne jest również przygotowanie ich do strzyżenia, tak tutaj, „strzyżenie na sucho” jest dokładniejsze, tak i w tym przypadku dobrze jest zadbać o wcześniejsze przygotowanie ich.

Odpowiednie zwilżenie głowy w przypadku włosów suchych i łamliwych, pozwala je zmiękczyć przez co sam proces strzyżenia jest wygodny i dokładny. Łatwiej jest znaleźć kilku buntowników, którzy bez odpowiedniego zmiękczenia nie byliby widoczni od razu, ale po chwili wprawne oko je dostrzeże.

Gdzie dla włosów przetłuszczających umycie głowy pozwala na pozbycie się nadmiaru tłuszczu, przez co maszynka nie zapycha się co chwila.

Sam proces strzyżenia może być różny między salonem barberskim, a domowym zaciszu. W salonie fryzjerskim, gdzie fotele barberskie stanowią komfort, tak same salony posiadają zróżnicowany sprzęt do różnego typu włosów, albo przynajmniej końcówki, umożliwiające sprawną pracę. Tak samo samo zwilżanie głowy może wystąpić na późniejszym etapie, kiedy następuje modelowanie, a po zakończonej pracy używany jest talk, czy nawet gorący ręcznik. Często sam ręcznik jest pierwszym etapem strzyżenia, a w domu takiego małego spa nie wykonamy z braku chęci i czasu.

Tak najważniejszymi kryteriami doboru maszynki jest właśnie myśl, gdzie będzie ona używana. W przypadku salonów fryzjerskich jest to kwestia komfortu pracy i upodobania, tak w domowym użytku zwykle po prostu „chcemy maszynkę”.

Znając typ włosów, wiemy poniekąd jakie oczekiwania względem maszynki potrzebujemy:

  • moc, jest istotne dla grubych włosów, gdzie inne maszynki mogą się zacinać,
  • rozszerzenia i końcówki, w przypadku bardziej wymagających, również większa regulacja długości samej maszynki bez końcówek,
  • bezprzewodowa, czy przewodowa, jest to bardziej kwestia komfortu używania, ale również należy pamiętać o odpowiednim ładowaniu i czasie pracy maszynki bezprzewodowej,
  • łatwość w konserwacji, proces bardzo często zapominany i pomijany w użytku domowym. Odpowiednie naoliwienie maszynki pozwala na dłuższą żywotność maszynki i ostrzy, które wolniej się tępią,
  • długość gwarancji, choć zwykle wybiera się modele znanych marek, tak często gwarancje ich są krótsze niż mniej rozpoznawalnych,
  • miejsce gdzie maszynka zostanie zakupiona, dobrym rozwiązaniem jest kupno ze sprawdzonych miejsc, gdzie w przypadku potencjalnych reklamacji udać się. Dużo sklepów internetowych oferuje łatwość zwrotów, tak w przypadku niekiedy serwisów aukcyjnych gwarancja jest producenta i to tu samodzielnie musimy skontaktować się z producentem, w celu rozpatrzenia gwarancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *