Jak wybrać szampon do włosów długich? I inne wskazówki jak dbać o włosy

Jak wybrać szampon do włosów długich? I inne wskazówki jak dbać o włosy

Włosy na Twojej głowie są ważnym elementem Twojego wyglądu. Spędzasz dużo czasu na ich stylizacji i pielęgnacji, dlatego chcesz mieć pewność, że używasz najlepszych możliwych produktów !

Na początek proszę znaleźć dobry salon.

Na początku może to być onieśmielające – jest tak wiele opcji!

Wybór odpowiedniego miejsca, w którym styliści wiedzą, jak pracować z konkretnym typem włosów i fryzurą, jest bardzo istotny. Muszą mieć również personel, przy którym czuć się swobodnie i ceny, które mieszczą się budżecie!

Salon powinien oferować szeroki wachlarz zabiegów na konkretne schorzenia włosów. Obejmuje to zabiegi na przerzedzenie, suchość, puszenie się, łysienie i wiele innych. Salon kosmetyczny z pełnym zakresem usług powinien posiadać profesjonalistów we wszystkich dziedzinach, aby świadczyć usługi takie jak strzyżenie, koloryzacja, stylizacja i manicure/pedicure.

Oto kilka pytań, które warto zadać salonowi:

Podstawowym pytaniem jakie zwykle się zadaje na samym początku dotyczy cen. Cennik na stronach internetowych nie zawsze obejmuje wszystkie usługi. Bardzo często potrzeba wykonać coś nietypowego, ale jest pewność, że dobry salon kosmetyczny wykonuje takie czynności.

Kolejnym pytaniem jakie zwykle zadaje się, czy są opłaty związane z odwołaniem wizyty z powodu zdarzeń losowych. Na zachodzie rezerwacja konkretnego terminu jest płatna w formie zaliczki, która jest niezwrotna. W Polsce taką politykę cenową wprowadzają salony, gdzie ilość klientów tworzy wypełniony kalendarz na wiele tygodni do przodu. Dotyczy to również zmiany zbyt nagłej terminu wizyty.

Kiedy mamy swój salon, do którego przychodzimy już długi czas również znamy politykę salony względem napiwków dla fryzjera lub stylisty. Tak bardzo często również to pytanie pyta, czy napiwki są oczekiwane, czy nie są dozwolone. W wielu salonach napiwki są kwestią indywidualną, ale zwykle nie są one oczekiwane. Dlatego ważne jest również upewnienie się w tym zakresie.

Jeśli poszukuje się odpowiedniego salonu kosmetycznego w Warszawie, dobrze jest zadać pytania dotyczące, czy pomieszczenia są klimatyzowane. Wydawałoby się standardem, że dba się o odpowiednią temperaturę pomieszczenia. Tak wiele nowych salonów nie ma zamontowanej klimatyzacji. Serwis klimatyzacji w Warszawie nie jest tak trudno dostępny jak wiele lat temu. Obecnie nawet sam montaż zajmuje kilka godzin, a odpowiednia konserwacja i serwis znacznie przedłużają żywotność tego typu urządzeń. Pomieszczenia klimatyzowane dodatkowo zwiększają komfort potencjalnych klientów jak również personelowi, który spędza w tych pomieszczeniach wiele godzin, przy często gorącym sprzęcie.

Jednym z kolejnych pytań jakie należy zadać jest, czy salon posiada odpowiednie wyposażenie oraz jakiej marki korzystają kosmetyki. W wielu przypadkach, niektóre kosmetyki mogą powodować alergie.

Jak samemu zadbać o swoje włosy?

  • Istotne jest posiadanie dobrej jakości sprzętu takich jak nożyczki. Pozwoli to uniknąć rozdwajania końcówek, czy lekkiego podcinania.
  • Proszę nie używać do tego gorących narzędzi. Stylizacja na gorąco sprawi tylko, że pasma będą bardziej łamliwe i podatne na uszkodzenia. Przed wykorzystaniem ciepła (do fryzur tj. fale lub plażowe loki) dobrze jest wykorzystać odrobinę chłodnej wody przed suszeniem.
  • Najlepszym sposobem na uzyskanie zdrowych loków bez puszenia się jest użycie chłodnej wody, a następnie suszenie na powietrzu.
  • Olejowanie to kolejny świetny sposób na uniknięcie puszenia się włosów i utrzymanie zdrowych włosów bez pozbawiania ich wszystkich naturalnych olejków.
  • Produkty na bazie silikonu są najlepsze dla tych, którzy mają grubsze, kręcone włosy – pomogą one skręcić kosmyki bez ich puszenia się.

Jak wybrać szampon

Jednym z pierwszych czynników jest rodzaj Państwa włosów. Suche, puszące się włosy potrzebują dużo wilgoci z szamponów. Kręcone, grube włosy będą potrzebowały produktów na bazie silikonu, aby zapobiec puszeniu się i zbytniemu splątaniu loków. Proste włosy nie potrzebują tak wielu składników nawilżających jak włosy kręcone czy suche, ale nadal potrzebują czystości i połysku.

Kolejną kwestią są inne produkty, które stosuje się na włosy. Jeśli używa się narzędzi do stylizacji na gorąco lub lakieru do włosów, szampon z substancją antystatyczną i zapobiegającą puszeniu się włosów może pomóc w utrzymaniu gładkiego wyglądu pasm.

Kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze szamponu do długich włosów jest częstotliwość ich mycia – zawsze proszę wybierać łagodniejsze szampony do mycia codziennego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *