Letnia pielęgnacja włosów: Jak dbać o włosy latem?

Letnia pielęgnacja włosów: Jak dbać o włosy latem?

Każda z nas chce mieć piękne, długie, a przede wszystkim zdrowe i silne włosy. Kondycja naszych włosów zależy od bardzo wielu czynników. Genetyka, pielęgnacja, jakich szamponów i odżywek używamy. bardzo ważnym czynnikiem jest również pielęgnacja w zależności od pory roku! Lato jest bardzo trudnym czasem dla naszych włosów. Musimy o nie szczególnie dbać. Włosy narażone są na słońce, wodę morską czy brud. Produkcja filmowa odnośnie pielęgnacji włosów latem ma tysiące fanów.

Lato to bardzo ekscytująca pora roku, ale może być również trudna i szkodliwa dla Twoich włosów. Istnieje jednak wiele sposobów, by zadbać o swoje włosy tego lata! W tym wpisie dowiesz się, jak najlepiej dbać o włosy latem. Przede wszystkim ochrona przed promieniami słońca. To bardzo ważne. Słońce bardzo wysusza nasze włosy przez co są znacznie bardziej podatne na uszkodzenia i łamanie. Używaj kremu z filtrem lub kapelusza, by chronić swoje włosy.

Niektórzy uważają też, że latem powinniśmy rzadziej myć włosy ze względu na wyższą temperaturę i pot, jednak może to mieć negatywny wpływ na ich zdrowie! Na przykład, jeśli używasz produktu zawierającego substancje chemiczne, takie jak siarczany, które mogą usunąć naturalne olejki będzie to miało negatywny wpływ na Twoje włosy i skórę głowy. Są specjalne maseczki na włosy, olejki, wcierki dzięki którym Twoje włosy będą mniej łamliwe. Nie zapominaj o swojej skórze głowy. Kiedy mówimy o pielęgnacji włosów latem, powinniśmy zawsze pamiętać o tym, jak ważne jest utrzymanie zdrowej i nawilżonej skóry głowy! Upewnij się, że codziennie masujesz głowę wodą lub używasz specjalnego szamponu do suchej skóry głowy, aby zapobiec łupieżowi, swędzeniu, zapaleniu i łuszczeniu się skóry.

Bardzo ważna jest również dieta! Pij bardzo dużo wody niegazowanej. To na pewno nawodni Cię od środka. Twoje włosy i skóra od razu Ci się odwdzięczą. Nie narażaj się na przesuszenie słoneczne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *