Sekretem pięknych włosów jest dobry fryzjer!

Sekretem pięknych włosów jest dobry fryzjer!

Mówi się, że fryzjer to najlepszy przyjaciel kobiety. I faktycznie cos w tym jest! Włosy są atrybutem kobiecości, każda z nas chciałaby mieć piękne, zdrowe, lśniące włosy. Właśnie dlatego bardzo skrupulatnie szukamy odpowiedniego fryzjera lub fryzjerki, której powierzymy swoje włosy. Trzeba również pamiętać, że fryzjerstwo w dzisiejszych czasach to już nie tylko zwykłe podcięcie końcówek włosów i zrobienie trwałej ondulacji. Dzisiaj dobry fryzjer powinien zająć się nami z troską i kompleksowo! Istnieje wiele gazet, artykułów i niejedna produkcja filmów porusza temat fryzjerstwa kompleksowego. Jednak co to tak faktycznie znaczy?

Dobry fryzjer czyli jaki?

Wybierając fryzjera kierujemy się przede wszystkim opiniami na jego temat. Jedną z dobrych stron Internetu jest to, że możemy znaleźć tam wiele informacji i opinii na niemal wszystkie tematy. Oczywiście mogą być specjalnie nieprzychylne jednak kierując się większością na pewno dowiemy się prawdy.

Jak wiemy bardzo ważne jest pierwsze wrażenie. Jak już jesteśmy w salonie musimy czuć się dobrze. Poza tym już na pierwszy rzut oka można ocenić czy salon jest czysty, schludny i higieniczny. Podejście fryzjera do nas również jest bardzo ważne. Musi się Tobą interesować. Kiedy jesteś już na fotelu fryzjerskim bezwzględnie pierwszym krokiem musi być wywiad i rozmowa. Nie ważne z jakim nastawieniem i żądaniami przyszłaś do salonu. To fryzjer jest specjalistą, profesjonalistą i jest od tego żeby ocenić czy Twój pomysł jest dobry. Po rozmowie fryzjer musi bardzo dokładnie ocenić stan i kondycje Twoich włosów. To co zaobserwuje na Twojej głowie musi zweryfikować z Twoimi prośbami. Może okazać się, że Twoje włosy nie nadają się do koloryzacji. Albo że kolor, który chcesz mieć nie przyjmie się na Twoje włosy. A może po prostu w odcieniu który chcesz będzie Ci nie ładnie bo to nie Twój kolor. Oczywiście to samo tyczy się cięcia. Po to jest fryzjer żeby dowiedzieć się co lubisz, w jakich włosach dobrze się czujesz, czego absolutnie byś nie zaakceptowała. I dopiero biorąc pod uwagę stan Twoich włosów i skóry głowy oraz to czego dowiedział się podczas rozmowy może zaproponować opcje dla Ciebie.

Jestem Klientem i wymagam!

Zdarza się, nawet często, że idziemy do fryzjera ze swoja wizją odmiany włosów, mówimy co chcemy i dostajemy…odmowę! Oczywiście fryzjer może bez mrugnięcia okiem spełnić każde Twoje żądanie. Ale odpowiedzialny fryzjer, któremu zależy żebyś dobrze wyglądała nigdy tego nie zrobi. Mimo tego co powiesz zawsze zrobi diagnozę Twoich włosów i wywiad. Podpowie, opowie o tym w jakich włosach będzie Ci najlepiej, a z jakich będziesz niezadowolona. Jest na prawdę bardzo wiele czynników, które wpływają w jakiej fryzurze, kolorze, cięciu będzie nam dobrze. Fryzjer powinien być profesjonalista i widząc nasz oraz nasze predyspozycje będzie wiedział, czy fryzura która spodobała nam się u koleżanki tak samo dobrze będzie nosić się u nas. Warto mu zaufać. Dobry fryzjer zawsze znajdzie zloty środek między naszymi oczekiwaniami, a tym co będzie dla nas dobre.

Co możemy zrobić żeby włosy wyglądały lepiej?

Technologia, również w fryzjerstwie, bardzo poszła do przodu. Obecnie w salonach jest dużo różnych nowoczesnych maszyn, gadżetów, produktów, które są zbawienne dla włosów. Wciąż powstają nowe techniki odżywiania, nawilżania i ratowania włosów. Do każdego typu włosów są specjalne sposoby, które upiększa i odżywią włosy. W zależności czy masz włosy suche, kruche, rozdwojone, delikatne, osłabione czy porowate znajdzie się sposób aby je wzmocnić i naprawić. Produkcja filmów o tematyce fryzjerstwa jest bardzo szeroka. W Internecie jest miliony filmów i artykułów, które pokażą Ci jak dbać o włosy i doradzą w każdej kwestii. Suplementacja i dieta to bardzo dużo ale nie wszystko. Warto zadziałać na włosy od zewnątrz. Szampony i odżywki to nie wszystko. Takie domowe kosmetyki nigdy nie będą na tyle silne co zabiegi pielęgnacyjne w salonie. Zadbaj o siebie i spróbuj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *